Декада профілактики артеріальної гіпертензії у нашому районі

GipertenziaЗ метою підвищення ефективності запобігання артеріальної гіпертензії, підвищення рівня виявлення хворих системи кровообігу на ранніх стадіях, чинників ризику жителів сіл, селищ і міст у травні проводиться декада профілактики артеріальної гіпертензії у закладах охорони здоров'я Запорізької області, у т. ч. у нашому районі.


 

У кожній амбулаторії загальної практики сімейної медицини, у кожному фельдшерсько-акушерському і фельдшерському пункті облаштували санітарні куточки із інформаційними матеріалами для населення з питань профілактики гіпертонічної хвороби, провели анкетування жителів стосовно факторів ризику серцево-судинних недуг, провели семінар для медпрацівників, організували вимірювання артеріального тиску в аптеках, які задіяні в урядовій програмі «Доступні ліки», а також в усіх медичних установах центру.

Лікарі КЗ «Більмацький центр первинної медико-санітарної допомоги» надали ще й таку інформацію. У минулому 2017 році у 5445 пацієнтів діагностовано артеріальну гіпертензію (24 відсотки населення району), на диспансерний облік поставили 3891 осіб, із них вперше – 325. У першому кварталі 2018 року зареєстрували і 4253 особи з артеріальною гіпертензією, із них вперше – 122 людини. На диспансерний облік поставили 3877 чоловік.

 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна