Комиш-Зорянські учасниці проекту «Зміцнення демократичного врядування» планують створення молодіжної ради в громаді

Світлина від Зміцнення демократичного врядування.Наприкінці лютого завершилась навчальна програма для представників запорізьких громад – це перша частина проекту «Зміцнення демократичного врядування», що реалізується молодіжною громадською організацією «СТЕП». В її рамках понад 50 представників з 11 ОТГ побували на тренінгах у Запоріжжі. Активно долучилась до участь у тренінгах і Комиш-Зорянська ОТГ.

Так, у листопаді та грудні навчання пройшли представниці селищної ради та центру соціальних послуг – Ганна Добріян, Катерина Муха, Ірина Грицик. Разом з тренерами та колегами з інших громад вони обговорили перспективи співпраці з організаціями громадянського суспільства, розглянули дієві моделі бюджету участі, розробили ідеї перших проектів.

На продовження цієї роботи вже в січні стартували тренінги для громадських активістів. Від нашої громади у них взяли участь художня керівниця місцевого будинку культури Євгенія Динник і активна жителька с. Білоцерківка Катерина Авраменко. Впродовж шести зустрічей у Запоріжжі вони ознайомились із сучасними інструментами громадської участі, розглянули теми лідерства та командоутворення, дізнались основи проектного менеджменту та фандрейзингу. Ці знання стануть активісткам у пригоді, адже вони збираються стати лідерками нових громадських організацій.

Зокрема, вже зроблені кроки щодо створення молодіжної ради Комиш-Зорянської ОТГ – у лютому відбулись перші зустрічі з учнями Комиш-Зорянської ЗОШ, обговорені цілі майбутньої організації, визначені найближчі завдання.

Окрім того, триває робота над мікро-проектами, що можуть бути реалізовані в громаді за підтримки ЗММГО «СТЕП» та сприяння селищної ради. Мікро-проекти – це своєрідне практичне завдання за підсумками тренінгів, що мають разом розробити представники місцевого самоврядування й активні мешканці. У ході його виконання команди громад отримають консультації від експертів проекту «Зміцнення демократичного врядування» – Віталія Лисенка та Надії Кузьмичової. Їхні рекомендації дозволять учасникам не лише підготувати свої перші проекти на належному рівні, але й допоможуть навчитись структурувати ідеї, перетворювати їх на проектні пропозиції та успішно подавати на грантові конкурси. А найкращі мікро-проекти отримають фінансування від фонду National Endowment for Democracy (NED).

Запрошуємо стежити за новинами проекту «Зміцнення демократичного врядування» на його фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/hromada.zp/

Більше про перший етап проекту можна почитати тут: http://kz.zp.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=549:2017-11-29-12-01-20&catid=67:2017-03-30-12-06-20&Itemid=3

DSCN2483

DSCN2493

DSCN1618

DSCN2260


 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна