На масляну всіх вітаємо! Радо зиму проводжаємо

images_5Неможливо уявити собі завершення зими без традиційної Масляної, що символізує прихід весни та пробудження природи

Здавна це свято відзначається масовими народними гуляннями.

На території Комиш-Зорянської селищної об’єднаної територіальної громади теж дотримуються цих традицій.


 

17 лютого об 11.00 год., в селищному будинку культури смт Комиш-Зоря проведено розважально-ігрове засідання присвячене проводам зими до дня Масляної “Масляна седмиця кличе веселиться”. Учасники заходу – це діти, що відвідують різні гуртки та їх батьки прийшли з гостинцями, домашніми млинцями, які готували вдома разом. Художній керівник Динник Є.А. розповіла дітям про народні обряди та звичаї, пов’язані зі святкуванням Сирної седмиці, як потрібно ставитися до народних традицій. Діти декламували віршики про Масляну, а потім усі разом співали веселих пісень про зиму та танцювали.

1

2

Цього року вперше організували народні гуляння на Масляну і в селі Шевченківське. Свято проводів зими «Дарує Масляна на прощання – свято зими останнє» відбулося 17 лютого на площі перед будинком культури, куди прийшло багато жителів села та гостей щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. На Масляних гуляннях заспівали українських народних пісень. За традицією, спалили «опудало Зими», всіх присутніх запросили на ярмарок, який підтримали учасники художньої самодіяльності, працівники школи, дитячого садка, відділення поштового зв’язку та ПП «Лан 2000». Присутні мали можливість посмакувати шашликом, млинцями з різною начинкою, варениками та іншими смачними стравами. Жителі села брали участь в конкурсах та іграх, отримували за це призи. Свято закінчилося святковою дискотекою на площі просто неба.

1_copy

2_copy

3

4

17 лютого у селі Білоцерківка теж проведено традиційне театралізоване свято Масляної. Для жителів села та гостей культпрацівники та учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури розіграли обрядове дійство «Масляна йде, зиму жене, весну привітає, млинцями пригощає» з піснями, жартами, забавами, танцями. Працювала виставка – розпродаж виробів місцевих майстрів декоративно–прикладного мистецтва.

На центральній площі розгорнули святкову торгівлю, де пропонували присутнім всілякі смаколики. Учасники веселих конкурсів отримали святкові призи. Сміливці діставали призи з верхівки стовпа, традиційної масляної забави. На завершення свята спалили опудало зими і з надією на швидкий прихід весни навколо вогнища водили хоровод. Всі, хто прийшов того дня проводжати зиму отримали задоволення і заряд енергії на цілий рік.

1

2

3

4

5

6

 

 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна