День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

gol20 лютого відповідно до Указу Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні" в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні.

Саме цієї дати чотири роки тому на майдані Незалежності у Києві відбувся наймасовіший розстріл учасників Революції гідності, а вся держава здригнулась від жорстокості по відношенню до учасників мирної акції протесту.

Тепер 20 лютого в українському календарі датується днем скорботи за загиблими та вшанування їхнього подвигу.

З метою вшанування пам’яті мужніх учасників подій на Майдані, вулицях Грушевського та Інституцькій (2013-2014), яких українці називають просто –Герої Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави в закладах культури проведено заходи з увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

21 лютого директором будинку культури смт Комиш-Зоря Ємченко Т.А. та художнім керівником Динник Є.А. проведено літературно-музичну композицію  «Герої не вмирають».

Пам'ять Героїв прийшли вшанувати учні старших класів Комиш-Зорянської ЗОШ I-III ст., директор Марусик О.А., керівники і працівники виконавчого апарату Комиш-Зорянської селищної об’єднаної територіальної громади та військовослужбовці.

Під час заходу читці гуртка «Майстри слова» (Леванькова Н., Дементій Л., Чериченко В.) декламували вірші. Лунали  пісні у виконанні Динник Л. та Бойко В. з села Ланцеве. Ведучі заходу старшокласники - учасники літературного гуртка  Лісовський О. та Донець О.

Продемонстровано три відео-презентації:

- про Майдан, що рве серце -  «Тіана Роз-Мамо не плач»,

- відео-хвилина мовчання - «Небесна Сотня поіменно»,

- «Реквієм за Небесну Сотню – Наталка Карпа».

В пам'ять про загиблих запалили свічки пам’яті під звучання Реквієм гімну Героїв «Пливе кача». Вшанували хвилиною мовчання.

1

2_1

3_1

4

5

Також заходи із вшанування Героїв відбулися і в будинку культури села Благовіщенка.

IMG_20180220_105425

Небесна Сотня- це наша жива історія.

Цікаві розповіді з відео, емоційні вірші та пісні  не залишили байдужим жодного з присутніх.
 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна