«Послуги тут і зараз»: представниці Комиш-Зорянської ОТГ розробили ідеї перших проектів за підсумками тренінгів у Запоріжжі

GolovnaСеред них – проект з надання дистанційних консультацій та інших послуг населенню структурними підрозділами органів місцевого самоврядування, а також ідея створення хабу для дітей та молоді. Протягом січня нового року авторки допрацюють ці ідеї та перетворять їх на справжні проектні пропозиції.

Нагадаємо, що в листопаді Комиш-Зорянська селищна ОТГ долучилась до проекту «Зміцнення демократичного врядування», що реалізується Запорізькою міською молодіжною ГО «СТЕП» за підтримки фонду National Endowment for Democracy (NED).

Зокрема учасницями першого циклу тренінгів стали секретар селищної ради Катерина Муха, спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи Ганна Добріян та соціальний працівник КУ «Центр соціальних послуг» Ірина Грицик. Разом з представниками інших 9 громад Запорізької області вони взяли участь у трьох дводенних тренінгах, що відбулись у Запоріжжі впродовж листопада та грудня.

Провідною темою тренінгової програми для представників ОТГ стали перспективи співробітництва між організаціями громадянського суспільства та місцевих рад. На думку учасниць від Комиш-Зорянської громади, така співпраця найбільш актуальна й корисна для реалізації молодіжних та освітніх проектів, розвитку волонтерства, сприяння підприємництву та самозайнятості населення, а також вирішення соціальних питань. Зокрема, в Комиш-Зорянської громади вже є позитивний досвід співпраці з НГО для реалізації спільних проектів за фінансування ЄС  ПРООН.

Під час навчання працювати довелось інтенсивно, адже кожний з тренінгів був присвячений новій темі – управлінню проектами розвитку громади, менеджменту комунікацій, бюджету громадської участі, конкурентоспроможності громад. За один день встигали розглянути основний теоретичний мінімум та виконати кілька практичних завдань. Разом з тренерами – Гюнель Бабакішієвою, Миколою Колодяжним, Віталієм Лисенком – працівники місцевих рад і комунальних закладів навчались виявляти конкурентні переваги власних територій та використовувати інформаційні ресурси громад, визначати зацікавлені сторони та залучати їх до співпраці, розробляти проектні пропозиції та правильно заповнювати аплікаційні форми грантових конкурсів.

Тренінги для представників місцевих рад – лише перший етап проекту «Зміцнення демократичного врядування». Уже в січні стартує нова навчальна програма – для активних мешканців, які зацікавлені створити в своїх громадах нові спроможні громадські організації. Якими вони будуть – молодіжними, культурно-просвітницькими, спортивними, правозахисними чи екологічними – вирішуватимуть, виходячи з потреб кожної окремої території та її населення.

Важливо, що в рамках проекту «Зміцнення демократичного врядування» лідери майбутніх НГО не лише візьмуть участь у тренінгах, але й отримають експертні консультації та допомогу в реєстрації своїх громадських організацій. А ще – зможуть втілити свої пілотні проекти за підтримки ЗММГО «СТЕП» та фонду NED. Адже по завершенню навчання, в березні наступного року, активісти зустрінуться з представниками місцевих рад на спільному заході в Запоріжжі, щоб обговорити та допрацювати проектні пропозиції від своїх громад. Найкращі з них отримають міні-гранти та будуть реалізовані до кінця липня 2018 року.

Активні мешканці та мешканки Комиш-Зорянської громади, які хочуть долучитись до проекту, пройти тренінгові навчання в Запоріжжі та створити НГО, мають заповнити аплікаційну форму за посиланням: https://goo.gl/owUUsv . Останній термін – 28 грудня (включно).

Інформація та фотографії надані командою проекту

3

25438935_1596995533721718_6107767495981014235_o

 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна