Комиш-Зорянська ОТГ стала учасником проекту з розвитку громадянського суспільства на Запоріжжі

LogoУ рамках проекту, що реалізується Запорізькою міською молодіжною ГО «СТЕП», представники громади пройдуть тренінгове навчання та отримають можливість реалізувати власні проектні ідеї. Перші тренінги відбулись наприкінці минулого тижня в місті Запоріжжі.

Проект «Зміцнення демократичного врядування» спрямований на розвиток громадянського суспільства в територіальних громадах Запорізької області. Реалізується він за підтримки Національного фонду за демократію США (NED). Для участі в ньому були відібрані 10 ОТГ - загалом близько 25 учасників та учасниць. Наразі це посадові особи місцевих рад: голови громад і делеговані члени виконкомів, старости сіл, працівники комунальних закладів.

Зокрема, від Комиш-Зорянської ОТГ участь у тренінгах взяли представниці селищної ради - спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи Добріян Ганна Анатоліївна та секретар ради Муха Катерина Сергіївна, а також працівниця центру соціальних послуг Грицик Ірина Юріївна. До кінця року вони вчитимуться розробляти ефективні проекти розвитку громади, співпрацювати з активним населенням, успішно взаємодіяти з зацікавленими сторонами.

Під час першої зустрічі, 23 листопада, учасники тренінгу обговорили проблеми і можливості громадських організацій у територіальних громадах. Про діяльність НГО в Україні та за кордоном розповів медіа-експерт і благодійник, директор БФ «Імпульс.ЮА» Микола Колодяжний. Керівниця проекту, очільниця ЗММГО «СТЕП» Вікторія Агєнтаєва поділилась прикладами ефективної співпраці громадських активістів і представників місцевого самоврядування з власного досвіду. Успішні практики такого співробітництва також презентували представники Приморської та Широківської ОТГ.

Наступний день тренінгу був присвячений взаємодії з зацікавленими сторонами. Хто такі стейкхолдери, навіщо знати їхні потреби й інтереси, як залучити їх до співпраці, що робити з незацікавленими та байдужими? Відповіді на ці питання учасники шукали разом з експертом-консультантом проекту «Зміцнення демократичного врядування» Віталієм Лисенком.

Протягом грудня відбудеться ще чотири тренінги для делегатів від ОТГ. А вже в січні нового року команда проекту запросить на навчання лідерів громадських об'єднань та активістів, які хочуть зареєструвати НГО в своїх громадах. Експерти ЗММГО «СТЕП» допоможуть молодим і новоствореним громадським організаціям з розробкою статутних документів, визначенні напрямків розвитку та написанням перших проектів, найкращі з яких отримають часткове фінансування від Національного фонду за демократію (NED). Очікується, що такі проекти будуть розроблені в співпраці громадських активістів і місцевих рад, а головне - допоможуть вирішити проблемні питання, які представники громад визначать під час наступних тренінгів у Запоріжжі.

Проект «Зміцнення демократичного врядування» триватиме майже рік і завершиться регіональним форумом у вересні 2018 року. Тут будуть презентовані найкращі місцеві ініціативи, реалізовані в громадах за підтримки ЗММГО «Степ» та NED.

Наразі за новинами проекту можна стежити на його фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/hromada.zp/.

 

За інформацією ЗММГО «СТЕП» та команди проекту

«Зміцнення демократичного врядування»

-
--------
-_copy
---
--_2
--
--_copy
 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна