Тренінгова програма для представників ОТГ Запорізької області

treningGol

 

Комиш-Зорянська ОТГ стала учасником проекту з розвитку громадянського суспільства на Запоріжжі

У рамках проекту, що реалізується Запорізькою міською молодіжною ГО «СТЕП», представники громади пройдуть тренінгове навчання та отримають можливість реалізувати власні проектні ідеї. Перші тренінги відбулись наприкінці минулого тижня в місті Запоріжжі.

Проект «Зміцнення демократичного врядування» спрямований на розвиток громадянського суспільства в територіальних громадах Запорізької області. Реалізується він за підтримки Національного фонду за демократію США (NED). Для участі в ньому були відібрані 10 ОТГ - загалом близько 25 учасників та учасниць. Наразі це посадові особи місцевих рад: голови громад і делеговані члени виконкомів, старости сіл, працівники комунальних закладів.

Перші тренінги проекту: зміна світогляду, пошук зацікавлених сторін і мотивація до співпраці!

23-24 листопада успішно розпочали тренінгову програму для представників ОТГ Запорізької області. Участь у тренінгах взяли учасники з 10 громад. Серед них: Берестівська, Веселівська Громада, Воскресенська, Гуляйпільська громадаДолинська об'єднана територіальна громада, Комиш-Зорянська, Остриківська, Приморська, Смирновська та Широківська. Від Комиш-Зорянської ОТГ участь у тренінгах взяли Муха К.С., Добріян Г.А. та Грицик І.Ю..


Під час першої зустрічі тренер Микола Колодяжний (Николай Колодяжный), медіа-експерт, директор БФ «Імпульс.ЮА», розповів про виклики та можливості, що відриваються для них у новостворених громадах. Очільниця ЗММГО "СТЕП" Виктория Агентаева поділилась прикладами ефективної співпраці громадського сектору та місцевого самоврядування. Успішні практики такого співробітництва презентували також представники Приморська міська об'єднана територіальна громада та Широківська об'єднана територіальна громада ОТГ, а учасниці з Веселого розказали про плани розвитку молодіжної організації у своїй громаді. Другий день тренінгу був присвячений взаємодії з зацікавленими сторонами. Як залучати до співпраці зацікавлених і що робити з байдужими – дізнавались разом з експертом-консультантом проекту Віталій Лисенко.

У ході спільної учасники тренінгу зійшлись на думці, що нині важливою є зміна світогляду – як для місцевих посадовців і керівників, так і для громади загалом. Такій зміні сприяють навчання, знайомство з успішними практиками, набуття нового досвіду, зокрема й досвіду співпраці. Здобувати його продовжимо вже під час наступних заходів проекту Зміцнення демократичного врядування.

Протягом грудня відбудеться ще чотири тренінги для делегатів від ОТГ. А вже в січні нового року команда проекту запросить на навчання лідерів громадських об'єднань та активістів, які хочуть зареєструвати НГО в своїх громадах. Експерти ЗММГО «СТЕП» допоможуть молодим і новоствореним громадським організаціям з розробкою статутних документів, визначенні напрямків розвитку та написанням перших проектів, найкращі з яких отримають часткове фінансування від Національного фонду за демократію (NED). Очікується, що такі проекти будуть розроблені в співпраці громадських активістів і місцевих рад, а головне - допоможуть вирішити проблемні питання, які представники громад визначать під час наступних тренінгів у Запоріжжі.

Проект «Зміцнення демократичного врядування» триватиме майже рік і завершиться регіональним форумом у вересні 2018 року. Тут будуть презентовані найкращі місцеві ініціативи, реалізовані в громадах за підтримки ЗММГО «Степ» та NED.

Наразі за новинами проекту можна стежити на його фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/hromada.zp/.

trening1

trening2

trening3

trening4

 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна