Що таке НАТО-ОТАН?

natoОрганізація  Північноатлантичного договору – це альянс 29 країн з Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. НАТО – назва цього військово-політичного союзу англійською мовою, ОТАН – назва французькою  мовою. Франція наполягла, щоб офіційна назва Альянсу була англійською і французькою мовами.


 

За Договором головна роль НАТО-ОТАН полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн – членів за допомогою політичних і військових засобів. НАТО-ОТАН дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв’язання суперечок і підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні.

Засадами НАТО-ОТАН є відносини між північноамериканськими та європейськими членами Альянсу. Ці країни поділяють однакові основні цінності та інтереси і віддані справі збереження демократичних принципів, що робить нероздільною безпеку Європи та Північної Америки. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії і розглядає напад на одного або декількох членів, як напад на усіх.

НАТО-ОТАН залишається міжурядовою організацією, в якій кожен член зберігає суверенітет, усі рішення в НАТО-ОТАН приймаються спільно на основі консенсусу. Найважливіший орган – Північноатлантична рада, в якій беруть участь представники всіх країн-членів Альянсу на рівні послів, міністрів або глав держав та урядів. Кожна країна-член союзу бере повноцінну участь у процесі прийняття рішень на рівноправній основі, незалежно від її розміру або політичної, військової та економічної потужностей.

 
© Комиш-Зорянська селищна рада, Запорізька область, Україна